BBP Genel Başkanı Destici, Kosova'da

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bazı ziyaretler için geldiği Priştine'de, Adalet Partisi Genel Merkezi ve Sultan Murad Türbesi'ni ziyaret etti.

Destici, Kosova Adalet Partisi Genel Merkezi'nde Genel Başkan ve Kosova Sağlık Bakanı Ferid Agani ile partiler tarafından karşılandı.

Ferid Agani, Destici ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Kosova'ya geçmişten bugüne verdiği destek dolayısıyla Türkiye'ye teşekkür etti.

Türkiye'nin Kosova'ya verdiği desteğin artarak devam edeceğini söyleyen Agani, ''Bugün Kosova'nın dostu olan BBP Genel Başkanı Destici'yi karşılamaktan son derece mutluyum. Aynı zamanda merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu da Kosova'nın büyük dostu olarak burada anıyoruz'' diye konuştu.

Agani, BBP Genel Başkanı Mustafa Desteci'den, Kosova'yı halen tanımayan ülkelere yönelik faaliyetlerini yoğunlaştırması için çalışmaların sürdürülmesini istedi. Ferid Agani, ''Türkiye bizim ağabeyimiz, Kosova'ya verdiği destek umarım hiçbir zaman eksilmez. Sayın Destici'den Türkiye'nin yardımlarına devam etmesini ve bizleri tanımayan Arap ülkelerinde lobicilik faaliyetleri yürütmesini rica ettim'' dedi.

-"Kosova'nın tam bağımsızlığını kutluyoruz"-

Kosova'nın denetimli bağımsızlığına son verilmesi ve artık tam bağımsız bir devlet olmasını kutlayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Kosova'nın Türkiye için çok önemli bir ülke olduğunu, Kosova'yı tanıyan ilk ülke olarak Türkiye'nin desteğini her zaman sürdüreceğini, bu desteğin iki ülke arasındaki ilişkileri daha da pekiştireceğine inandığını söyledi.

Destici, Kosova'nın ekonomik kalkınmasına hız kazandıracak Türk yatırımlarının artması için Türk iş adamlarını teşvik edeceklerini de dile getirdi.

BBP Genel Başkanı Destici ve beraberindeki heyet, başkent Priştine'deki görüşmelerin ardından Sultan Murad Türbesi'ni ziyaret etti.

Destici, Sultan Murad Türbesi'nde dua ettikten sonra Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği rezidansına geçti. Destici, burada Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan ile görüştü. Görüşmede Türkiye'nin ünlü flüt virtüozu Şefika Kutluer de bulundu.

Destici, Kosova ziyareti çerçevesinde Türk nüfusun ağırlıkta olduğu Mamuşa ve Prizren şehirlerini de ziyaret etti.

Konular